2011. május 13., péntek

HTC Trinity

A Trinity (azaz Szentháromság) névre hallgató készüléket 2006-ban dobta piacra a HTC. A gyártótól megszokott jó minőségű PDA a mai napig megállja helyét mind technikai adottságaival, mind korszerű szoftverével. A készüléket fehér és fekete színben is fellelhetik az érdeklődők.

Külső szépség
Természetesen lehet megjegyzéseket tenni a külsőre, de nem szabad elfelejteni, hogy ez a telefon a Fujitsu Siemens Pocket Loox sorozattal egy időben jelent meg, és már a szappantartó formát hozta a féltégla helyett. 2,8 hüvelykes TFT kijelzője 240x320 pixeles felbontásra képes. Ez természetesen kevésbé éles megjelenítésre alkalmas mint a nagyfelbontású társai, viszont a kevesebb számítás miatt gyorsabban fut az operációs rendszer. A képernyő alatt a jól megszokott D-Pad mellett található jobb- és baloldali softkey, hívásfogadó és elutasítógombok, valamint Windows- és OK gomb. A készülék alján található az infravörös port, valamint a MiniUSB csatlakozó a szinkronizáláshoz és a fülhallgatóhoz. A telefon bal oldalán található egy hangerőszabályzásra alkalmas görgő és egy OK feliratú gomb. Jobb oldalon található a bekapcsológomb, alatta egy funkciógomb, és a MiniSD kártyahely valamint a kamera exponáló gombja. A hátlapon egy 2.0 MegaPixeles kamera található és egy telefonos viszonylatban kiváló minőségű beépített hangszóró. A hátlapot egy mozdulattal le lehet pattintani, mégsem lötyög vagy nyekereg. A hátlap alatt található egy hatalmas 1500mAh kapacitású akkumulátor, alatta a SIM-kártya foglalat. Talán az akkumulátor nagysága miatt lett a készülég tömege 150g.


Komunikáció, mobilinternet
A készülék alkalmas mobilinternetezésre, nem csak UMTS technológiával, hanem HSDPA-val is. Ez bőven elegendő, hiszen az ország nagyrészén még UMTS sincs, tehát a készülég nem szab határt az égből jövő örömöknek. A készülékben ezen felül található g/b szabványú WiFi antenna, 2.0 Bluetooth és Infravörös port is. (Talána a Trinity nevet a három fő kommunikációs lehetőség miatt kapta.) Ritka, hogy egy PDA-ban WiFi és Bluetooth mellett Infra is legyen.

A Trinity szíve lelke
A készülékban egy 400 Mhz-es Samsung processzor ketyeg. Ekkoriban ez volt a nagy újitás, itt tért át a PDA ipar a 200Mhz-es processzorról a 400Mhz-esre. A ROM-nak 128MB hely jutott, ide kerül az operációs rendszer és a benne foglalt programok. A készülékben 64MB RAM van mely bőven elegendő az operációs rendszer és a programok stabil futtatásához.

P3600 és a Windows Mobile
Eredetileg a Trinity Windows Mobile 5.0 operációs rendszerrel jelent meg, amelyhez nemsokkal később megjelent egy javított változat, de a HTC nem készített Windows Mobile 6-os ROM-ot. Azonban a Trinity világszerte lelkes rajongótáborának köszönhetően ma már sokféle "főzött" ROM elérhető a felhasználó számára. Ezek között szép számban találunk 6.1-es és 6.5-ös változatot, így a felhasználó bátran túrkálhat.

Sebesség, benyomások
Többféle operációs rendszert kipróbáltam a Trinity-n, köztük az eredeti Windows Mobile 5.0-t és még számost 6.5-ös főzött ROM-ot, eggyiknél sem tapasztaltam komolyabb lassulást, lefagyást. Természetesen az 5.0 kevesebb ramot használt, viszont még nagyon Stylus-orientált a kezelés, míg a 6.5-ös verzió sokkal ujjbarátabb. A sokszínű kommunikációs és adatkapcsolati lehetőségnek köszönhetően kitűnően csatlakoztatható más ezközökhöz, a nagy kapacitású akkumulátornak és a GPS vevőnek köszönhetően navigációra is jól használható. A memóriakártyával való bővítés és a jóminőségű hangszórónak köszönhetően ezzel a készülékkel megkapjuk a hőn áhitott zenei élményt.
Kevés negatívumot lehet mondani a készülékről, talán csak annyit hogy kicsit nagydarab, nehézkes és a MiniSD kártyahely helyett hasznosabb lett volna egy MicroSD/T-Flash.

A következő bejegyzésben a Windows Mobile operációs rendszerről és ROM-okról olvashatsz

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése